Saturday,


Centennial Pak


Morning section


GIRLS


Team scores — Maize South 30, Great Bend 61, Andover 77, Goddard Eisenhower 95, Valley Center 107, Newton 164. Andover Central no team score.


Individuals — 1. RIOS, Alexa MS 18:49.68; 2. VETTER, Elizabth And. 19:16.61; 3. GROVER, Hannah VC 19:29.23; 4. SARGENT, Bowi MS 19:59.76; 5. DIAZ, Emilia GB 20:02.42; 6. KELLY, Britton MS 20:09.46; 7. PAVLIK, Jadyn GE 20:30.18; 8. ANDERSON, Sydney And. 20:35.56; 9. PAULY, Sage MS 20:47.95; 10. DINGLER, Claire MS 20:52.90; 11. LOOMIS, Emma GB 21:04.14; 12. MITCHELL, Kennedy MS 21:07.88; 13. NELSON, Nina GE 21:20.20; 14. BECKWITH, Morgan GB 21:23.11; 15. JACKSON, Eliana GB 21:33.58; 16. NICHOLSON, Addy GB 21:37.23; 17. HODDY, Jalea VC 21:38.07; 18. WEDGE, Carly MS 21:42.80; 19. HORNING, Teagan VC 21:48.88; 20. MCCORMICK, Haley GB 21:53.82; 21. DAY, Gabrielle And. 21:55.02; 22. ERICKSEN, Hailey And. 21:59.70; 23. ROBERTSON, Camille AC 22:03.83; 24. MOLINA, Bella GE 22:09.52; 25. KELLY, Jayda And. 22:16.83; 26. FREUND, Brooklyn GE 22:26.18; 27. SCHMIDT, Aspen New. 22:30.76; 28. BURKHART, Lainie GE 22:35.01; 29. WEIDLER, Savannah AC 22:41.24; 30. NICHOLSON, Kennedy GE 22:49.46; 31. HABERICHTER, Kara And. 22:49.60; 32. PAVLIK, Kiara GE 22:56.78; 33. SANDOVAL, Isabel New. 23:03.87; 34. EDWARDS, Rachel VC 23:05.78; 35. FIELDS, Chloe And. 23:09.82; 36. TORRES, Emily New. 23:39.22; 37. BERGQUIST, Elia New. 23:39.44; 38. HERSHBERGER, Sara VC 23:41.34; 39. HENDERSON, Kaylee VC 24:01.52; 40. ROZARIO, Olivia AC 24:15.95; 41. REEVES, Maddy AC 24:22.50; 42. MAYES, Ella New. 24:28.70; 43. WEIHE, Maggy VC 24:34.51; 44. RAMSEY, Brooklyn GB 25:01.62.


BOYS


Team scores — Maize South 34, Goddard Eisenhower 47, Andover 54, Newton 93, Valley Center 139, El Dorado 179, Great Bend, Andover Central no team score.


Individuals — 1. ESFELD, Kaiden GB 16:39.30; 2. SCHOENHOFFER, Brett AC 16:43.91; 3. DECKER, Vaughn MS 17:11.22; 4. CLARK, Elijah MS 17:17.21; 5. SCHAEFFER, Austin MS 17:18.87; 6. FAWSON, Jacob GE 17:21.20; 7. HAUCK, Kaden And. 17:36.06; 8. HAWKINS, Preston GE 17:41.14; 9. SCHMIDT, Luke New. 17:45.42; 10. HIPPISLEY, John And. 17:47.71; 11. ECK, Levi MS 17:58.66; 12. LIBEL, Logan GE 17:59.39; 13. RICHBURG, James GE 18:00.74; 14. MCCAFFERTY, Paxton And. 18:03.37; 15. ANDERSON, Kaden New. 18:04.27; 16. DAVIS, Aiden And. 18:05.68; 17. RICKE, Jared And. 18:08.76; 18. PAVLIK, Kael GE 18:12.56; 19. HUSLIG, Matthew GB 18:20.75; 20. MAKI, Gabe And. 18:23.23; 21. WILLIAMS, Dawson GE 18:29.50; 22. WASSON, Malachi GB 18:30.08; 23. FINNEY, Ethan AC 18:33.40; 24. KROPP, Zander MS 18:34.07; 25. HAILEY, Joshua VC 18:37.21; 26. SCHRAG, Noah VC 18:37.98; 27. TREASTER , Nick New. 18:38.06; 28. EBERS, Steele MS 18:40.58; 29. SANTILLAN, Max GE 18:46.84; 30. EDWARDS, Elijah New. 18:47.43; 31. GAEDDERT , Gabriel New. 18:53.84; 32. KISSELBURG, Dakota MS 18:55.53; 33. GERING, Ben New. 19:11.19; 34. MILLS, Jackson ED 19:16.35; 35. MAKI, Adam And. 19:24.88; 36. FITCH, Garret VC 19:28.74; 37. DILLON , Drew New. 19:32.95; 38. BASTIAN, Caden VC 19:42.99; 39. SCHUETZ, Ashton VC 20:03.03; 40. MCINTOSH, Noah AC 20:07.67; 41. FERLEY, John ED 20:19.15; 42. FLURRY, Preston ED 20:30.43; 43. MCHATTEN, Timothy VC 20:36.44; 44. HALL, Lucas VC 21:12.20; 45. GREENE, Hayden ED 21:48.17; 46. CRANK, Gavin ED 21:59.84; 47. JENSEN, Joe ED 22:18.50.


Afternoon section


GIRLS


Team scores — Dodge City 22, Liberal 65, Wamego 72-25, Garden City 72-open. McPherson, Campus, Classical School of Wichita no team score.


Individuals — 1. LARSON, Serenity DC 20:00.82; 2. RODRIGUEZ, Norma DC 20:12.88; 3. CERDA, Daniela Lib. 20:26.89; 4. OROZCO, Daisy DC 20:30.69; 5. SOSA, Jocelyn GC 20:48.81; 6. FULMER, Adaline Wam. 20:55.49; 7. EICKBUSH , Courtney McP. 21:04.01; 8. CARPENTER, Maddie Cam. 21:07.70; 9. HERRERA, Karina DC 21:21.26; 10. YATES, Andrea DC 21:29.89; 11. RIDGWAY, Anna DC 22:01.20; 12. PAYTON, Halle Lib. 22:06.85; 13. LIND, Charlee Wam. 22:11.41; 14. BUTLER, Hailey Wam. 22:22.64; 15. HERNANDEZ, Andrea GC 22:36.65; 16. LOPEZ, Mariela DC 22:44.15; 17. ELDER, Evie McP. 23:04.44; 18. HAGEMAN, Selah GC 23:27.82; 19. VEATCH , Alaina CSW 23:36.31; 20. TIMLER, Mari CSW 23:42.85; 21. YOURDON, Breah CSW 23:42.86; 22. WEST, Hallie Lib. 23:49.71; 23. MAXWELL, Ava Lib. 24:15.48; 24. RODRIGUEZ, Lana GC 24:16.73; 25. BOLIVAR, Pamela Lib. 24:18.34; 26. TAYLOR, Victoria Cam. 24:30.83; 27. HOUGHLAND, Zoe Wam. 24:36.11; 28. AGUILAR, Abigail GC 24:52.52; 29. HAY, Reece Lib. 25:12.05; 30. BENSON, Margret Wam. 25:55.87; 31. RAMIREZ, Gabriela Lib. 26:10.15; 32. HOOBLER, Trista Wam. 26:38.99; 33. BROWN, Grace CSW 27:51.74.


BOYS


Team scores — Wamego 48, Dodge City 55, Derby 76, Campus 86, Garden City 93, Liberal 145. Classical School of Wichita, McPherson no team score.


Individuals — 1. CHAPPEL , Devin GC 16:52.16; 2. ACHILLES, Cody McP. 17:04.62; 3. LANDEROS, Angel DC 17:07.25; 4. HOCK, Austin Der. 17:12.09; 5. HOFF, Brode GC 17:14.31; 6. WOLFE, Emery Wam. 17:33.23; 7. MARQUEZ, Martin DC 17:37.73; 8. ROE, Dylan Der. 17:43.08; 9. SEVART, Paul Cam. 17:46.44; 10. CUTTING, Harrison Wam. 17:47.71; 11. SHIVE, Paul CSW 17:48.67; 12. WHITE, Jacob Wam. 17:49.67; 13. WILLIAMS, Noah Wam. 17:51.23; 14. CHAVEZ, Alex DC 17:52.26; 15. ARTZER, Eli Wam. 17:56.15; 16. MURILLO, Edwin Lib. 18:02.42; 17. LETTERMAN, Peyton Cam. 18:04.65; 18. ULTRERAS, David DC 18:05.40; 19. WHITSON, Jeremiah Cam. 18:07.62; 20. PEARCE, Kaiden Cam. 18:08.85; 21. HERNANDEZ, Eduardo DC 18:15.55; 22. MILBURN, Miles Der. 18:18.67; 23. HOCK, Ethan Der. 18:21.40; 24. MARTINEZ, Oziel DC 18:21.79; 25. CRAIG, Kenji GC 18:23.11; 26. CUTTING, Jon Wam. 18:25.12; 27. BROWN, Isaac Der. 18:26.85; 28. MOEDER, Magnus Der. 18:28.39; 29. SHEA, Caleb Wam. 18:29.42; 30. SHELMAN, Tayton Cam. 18:33.14; 31. BERNHARDT-PURDY, Aidan Lib. 18:35.29; 32. GURROLA , Evan GC 18:40.83; 33. PADILLA, Trent Der. 18:41.32; 34. MENDEZ, Tito McP. 18:47.12; 35. BARBOSA, Aaron Lib. 19:03.01; 36. DENNING, Ethan Cam. 19:03.76; 37. LOPEZ, Alex Lib. 19:14.69; 38. CASADOS , Isaiah GC 19:21.85; 39. NARANJO, Jack Lib. 19:37.75; 40. ROMO, Alexis DC 19:39.55; 41. LOCKARD, Skyler McP. 19:44.46; 42. LAGUNA, Elian Lib. 19:49.33; 43. STEVENS, Ivan CSW 19:57.20; 44. GUANCHE, Christopher Cam. 19:58.29; 45. BAILEY , Hayden GC 20:01.55; 46. ORTEGA, Bryan Lib. 20:05.91; 47. ROUSH, Tyler CSW 20:40.40; 48. MAI, Roman McP. 21:08.01; 49. NEUMANN, Levi CSW 24:18.54.