(Through Regional Meets-May 19)

GIRLS

100m

Greeson, Sublette;12.42

Riley, Syracuse;12.59

Shapland, Scott City;12.71

Howie, Satanta;12.72

Salmans, So. Gray;12.76

200m

Greeson, Sublette;26.48

Jackson, Satanta;26.52

Salmans, So. Gray;26.69

Powers, Garden City;27.12

Rodriguez, Deerfield;27.16

400m

Salmans, So. Gray;0:59.27

Jantz, So. Gray;1:00.99

Jackson, Satanta;1:00.99

Weathers, Scott City, 1:01.39

Savolt, Garden City;1:01.54

800m

Cl. Bartlett, Cimarron;2:24.37

Ayala, Scott City;2:27.35

Finlay, Syracuse;2:30.90

Stoppel, Sublette;2:31.63

Cam. Bartlett, Cimarron;2:32.51

1600m

B. Navarro, Garden City;5:36.62

Tarn, So. Gray;5:38.90

G. Kohlhorst, Garden City;5:42.85

Stevens, Scott City;5:45.92

Davis, Scott City;5:47.64

3200m

Stevens, Scott City;12:19.97

B. Navarro, Garden City;12:31.92

S. White, Lakin;12:41.65

Davis, Scott City;12:43.81

Peterson, Stanton Co.;12:57.51

100m hurdles

Savolt, Garden City;16.17

Smith, Scott City;16.28

Gerber, Garden City; 16.58

Ast, Ingalls;16.88

Ibarra, Greeley Co.;16.96

300m hurdles

Savolt, Garden City;45.92

Smith, Scott City;47.42

Ast, Ingalls;48.45

Plunkett, Syracuse;49.81

Clinesmith, Cimarron;51.06

4x100m relay

Garden City;50.74

Holcomb;51.55

Satanta;51.81

Ulysses;51.96

Syracuse;52.41

4x400m relay

Garden City;4:05.30

Scott City;4:08.37

South Gray;4:20.55

Cimarron;4:23.95

Lakin;4:24.28

4x800m relay

Cimarron;10:03.97

Scott City;10:11.23

Garden City;10:27.13

Lakin;10:30.13

Ulysses;10:34.51

High jump

Linenberger, Garden City;5-06

Rodriguez, Deerfield;5-06

Oglevie, Ulysses;5-02

Calzonetti, Garden City;5-00

Wright, Lakin;5-00

Smith, Scott City;5-00

Pole vault

Shapland, Scott City;10-00

Jones, Lakin;10-00

Gerber, Garden City;10-00

Wears, Garden City;10-00

Hernandez, Garden City;9-06

Vulgamore, Scott City;9-06

Long jump

Savolt, Garden City;18-07.25

Rodriguez, Deerfield;17-01.00

Wren, Holcomb;16-01.75

Riley, Syracuse;15-10.50

Brunswig, Scott City;15-10.25

Triple jump

Savolt, Garden City;37-10.00

H. White, Lakin;34-02.75

Calzonetti, Garden City;33-07.00

Jones, Lakin;33-02.75

Martinez, Holcomb;32-07.75

Shot put

Cherico, Deerfield;37-02.50

Roberts, Dighton;36-09.00

Martinez, Sublette;35-07.00

Torres, So. Gray;35-01.00

Withers, Sublette;34-09.50

Discus

Peters, So. Gray;100-07

Drohman, Scott City;99-08

Haynes, Garden City;97-09

Brandl, Greeley Co.;97-08

Sturm, Ulysses;97-00

Javelin

Salazar, Wichita Co.;133-08.00

Torres, So. Gray;133-02.50

Dehn, Lakin;115-07.00

Turner, Garden City;108-00.00

Roberts, Dighton;107-11.00

BOYS

100m

Griebel, So. Gray;10.79

Mader, Holcomb;10.87

Berens, Stanton Co.;10.92

Horn, Scott City;11.06

Leonard, Holcomb;11.14P

200m

Griebel, So. Gray;22.16

Berens, Stanton Co.;22.17

Armstrong, Holcomb;22.57

Nowak, Scott City;22.76

Mader, Holcomb;22.90

400m

Armstrong, Holcomb;49.05

Hudson, Ulysses;49.78

Hubbard, Garden City;50.11

Hamlin, Hugoton;50.23

Wren, Scott City;50.59

800m

Doll, Garden City;1:58.10

Hayes, Scott City;2:00.52

Eckart, Hugoton;2:01.74

Askew, So. Gray;2:02.80

Crotinger, Greeley Co.;2:02.81

1600m

Doll, Garden City;4:30.44

A. Garcia, Hugoton;4:33.93

Wildeman, Garden City;4:34.53

Cervantes, Garden City;4:35.72

Fox, Hugoton;4:37.06

3200m

Garcia, Hugoton;10:07.91

Cervantes, Garden City;10:09.91

Fox, Hugoton;10:12.17

Flores, Holcomb;10:20.12

Salazar, Garden City;10:34.39

110m hurdles

Blackburn, Holcomb;14.72P

Faurot, Scott City;14.81

Nickell, Garden City;15.22

Springston, Garden City;15.63

Whalen, Wichita Co.;16.40

300m hurdles

Perez, Lakin;39.27

Faurot, Scott City;40.65

Blackburn, Holcomb;41.23

Nickell, Garden City;41.52

Whalen, Wichita Co.;41.76

4x100m relay

Holcomb;42.50

Scott City;43.18

Stanton Co.;43.52

Hugoton;43.88

Lakin;44.36

4x400m relay

Scott City;3:24.19

Holcomb;3:25.34

Hugoton;3:25.50

Stanton Co.;3:26.89

Garden City;3:28.22

4x800m relay

Scott City;8:14.97

Hugoton;8:16.21

Garden City;8:16.35

Greeley Co.;8:28.00

Stanton Co.;8:44.93

High jump

Faurot, Scott City;6-06

Perez, Lakin;6-06

Torson, Dighton;6-02

Chavarria, Sublette;6-00

Nickell, Garden City;6-00

Pole vault

M. Faurot, Scott City;16-00*

Vargas, Garden City;14-06

Turpin, Garden City;14-00

L. Faurot, Scott City;13-06

Davis, So. Gray;13-00

Mendoza, Ulysses;13-00

Amos, Holcomb;13-00

Lambert, Holcomb;13-00

*Telegram All-Area Top Mark

Long jump

Puyear, Stanton Co.;22-08.50

G. Salas, Satanta;22-05.00

Hamlin, Hugoton;22-00.00

Horn, Scott City;21-03.00

Bustillos, Garden City;20-07.75

Triple jump

Hawkins, Syracuse;44-08.50

Springston, Garden City;44-02.00

Puyear, Stanton Co.;42-08

Villa Tarin, Hugoton;40-09.50

Ochoa, Hugoton;40-05.00

Shot put

Peters, So. Gray;58-03

Elliott, Garden City;52-08

Pickle, Cimarron;51-08.00

Kepley, Holcomb;44-11.00

Lingg, Dighton;44-10.50

Discus

Peters, So. Gray;184-06.50

Pickle, Cimarron;148-05

Aleman, Stanton Co.;144-05

Granillo, Moscow;142-09.50

Sherwood, Scott City;132-03

Javelin

Vulgamore, Scott City;186-01

Lingg, Dighton;166-03

Herrman, Garden City;161-04

Horn, Scott City;160-09

Davis, So. Gray;153-06

All marks are official and submitted by schools from official meet results. No results will be accepted by non-school officials and only official meet results will be accepted. For more information, contact Brett Marshall, Sports Editor, at bmarshall@gctelegram.com.