BOYS

CLASS 6A

EAST SUB-STATE #1

Blue Valley Northwest vs. SM West

EAST SUB-STATE #2

Olathe Northwest vs. Olathe East

EAST SUB-STATE #3

Blue Valley North vs. Lawrence

EAST SUB-STATE #4

SM East vs. Olathe North

WEST SUB-STATE #1

Wichita South vs. Wichita Southeast

WEST SUB-STATE #2

Lawrence Free State vs. Wichita North

WEST SUB-STATE #3

Topeka vs. Topeka Washburn Rural

WEST SUB-STATE #4

Derby vs. Garden City

 

CLASS 4A-D1

ARKANSAS CITY SUB-STATE

Arkansas City vs. Coffeyville

AUGUSTA SUB-STATE

Andover Central vs. Augusta

BASEHOR SUB-STATE

KC Piper vs. Basehor-Linwood

EL DORADO SUB-STATE

Circle vs. Wamego

FORT SCOTT SUB-STATE

Labette County vs. Independence

McPHERSON SUB-STATE

Buhler vs. McPherson

PAOLA SUB-STATE

Spring Hill vs. Paola

SHAWNEE MISSION SUB-STATE

Bonner Springs vs. SM Miege

 

CLASS 4A-D2

CLEARWATER SUB-STATE

Wichita Trinity vs. Andale

COLUMBUS SUB-STATE

Parsons vs. Baxter Springs

FRONTENAC SUB-STATE

Girard vs. Frontenac

GARNETT SUB-STATE

Burlington vs. Anderson County

HOLCOMB SUB-STATE

Larned vs. Holcomb

HOLTON SUB-STATE

Marysville vs. Rock Creek

LINDSBORG SUB-STATE

Chapman vs. Smoky Valley

TOPEKA SUB-STATE

Topeka Hayden vs. Santa Fe Trail

 

CLASS 3A

BELLE PLAINE SUB-STATE

Cheney vs. Belle Plaine

COLBY SUB-STATE

Phillipsburg vs. Goodland

HORTON SUB-STATE

Maur Hill-Mount Academy vs. Nemaha Central

MINNEAPOLIS SUB-STATE

TMP-Marian vs. Ellsworth

RIVERTON SUB-STATE

Caney vs. Cherryvale

SEDGWICK SUB-STATE

Halstead vs. Sedgwick

SILVER LAKE SUB-STATE

Perry-Lecompton vs. St. Marys

WELLSVILLE SUB-STATE

Osage City vs. Council Grove

 

CLASS 2A

ALMA SUB-STATE

Lyndon vs. Burlingame

BELLEVILLE SUB-STATE

Bennington vs. Sacred Heart

CLAFLIN SUB-STATE

Macksville vs. Central Plains

HILLSBORO SUB-STATE

Hillsboro vs. Inman

PITTSBURG SUB-STATE

Shawnee Maranatha vs. Pittsburg Colgan

SYRACUSE SUB-STATE

Spearville vs. Stanton County

UDALL SUB-STATE

Sedan vs. West Elk

WaKEENEY SUB-STATE

Hoxie vs. Plainville

 

CLASS 1A-D1

DIGHTON SUB-STATE

Atwood vs. Dighton

FRANKFORT SUB-STATE

Doniphan West vs. Centralia

NORWICH SUB-STATE

Caldwell vs. St. John

PEABODY SUB-STATE

Centre vs. Rural Vista

ST. PAUL SUB-STATE

Southern Coffey vs. St. Paul

SATANTA SUB-STATE

South Gray vs. Tribune

SYLVAN GROVE SUB-STATE

Osborne vs. Little River

WAKEFIELD SUB-STATE

Hanover vs. Clifton-Clyde

 

CLASS 1A-D2

FOWLER SUB-STATE

Moscow vs. Ashland

HARTFORD SUB-STATE

Hartford vs. Waverly

PALCO SUB-STATE

Northern Valley vs. St. John's Beloit-Tipton

RANDOLPH SUB-STATE

Blue Valley Randolph vs. Axtell

RANSOM SUB-STATE

Quinter vs. Otis-Bison

SHARON SPRINGS SUB-STATE

Wheatland-Grinnell vs. Sharon Springs

SOUTH HAVEN SUB-STATE

Attica vs. South Barber

STAFFORD SUB-STATE

Elyria Christian vs. Central Christian

 

GIRLS

CLASS 5A

EAST SUB-STATE #1

St. Thomas Aquinas vs. Leavenworth

EAST SUB-STATE #2

Shawnee Mill Valley vs. Blue Valley Southwest

EAST SUB-STATE #3

Lansing vs. Lenexa St. James

EAST SUB-STATE #4

Topeka Highland Park vs. KC Schlagle

WEST SUB-STATE #1

Goddard vs. Liberal

WEST SUB-STATE #2

Wichita Heights vs. Wichita Carroll

WEST SUB-STATE #3

Maize vs. Andover

WEST SUB-STATE #4

Salina Central vs. Newton

 

CLASS 4A-D1

ARKANSAS CITY SUB-STATE

Wellington vs. Arkansas City

AUGUSTA SUB-STATE

Andover Central vs. Augusta

BASEHOR SUB-STATE

KC Piper vs. Basehor-Linwood

EL DORADO SUB-STATE

Abilene vs. Circle

FORT SCOTT SUB-STATE

Labette County vs. Independence

McPHERSON SUB-STATE

Ulysses vs. McPherson

PAOLA SUB-STATE

Spring Hill vs. Paola

SHAWNEE MISSION SUB-STATE

Eudora vs. SM Miege

 

CLASS 4A-D2

CLEARWATER SUB-STATE

Andale vs. Wichita Trinity

COLUMBUS SUB-STATE

Baxter Springs vs. Parsons

FRONTENAC SUB-STATE

Girard vs. Frontenac

GARNETT SUB-STATE

Baldwin vs. Burlington

HOLCOMB SUB-STATE

Hugoton vs. Pratt

HOLTON SUB-STATE

Marysville vs. Clay Center

LINDSBORG SUB-STATE

Concordia vs. Nickerson

TOPEKA SUB-STATE

Jefferson West vs. Topeka Hayden

 

CLASS 3A

BELLE PLAINE SUB-STATE

Garden Plain vs. Kingman

COLBY SUB-STATE

Scott City vs. Norton

HORTON SUB-STATE

Pleasant Ridge vs. Nemaha Central

MINNEAPOLIS SUB-STATE

TMP-Marian vs. Russell

RIVERTON SUB-STATE

Caney vs. Erie

SEDGWICK SUB-STATE

Haven vs. Hesston

SILVER LAKE SUB-STATE

Mission Valley vs. Royal Valley

WELLSVILLE SUB-STATE

Eureka vs. Wellsville

 

CLASS 2A

ALMA SUB-STATE

Olpe vs. Jefferson North

BELLEVILLE SUB-STATE

Valley Heights vs. Smith Center

CLAFLIN SUB-STATE

Kiowa County vs. Central Plains

HILLSBORO SUB-STATE

Inman vs. Berean Academy

PITTSBURG SUB-STATE

Pleasanton vs. Pittsburg Colgan

SYRACUSE SUB-STATE

Spearville vs. Syracuse

UDALL SUB-STATE

Bluestem vs. West Elk

WaKEENEY SUB-STATE

Hoxie vs. Hill City

 

CLASS 1A-D1

DIGHTON SUB-STATE

Atwood vs. Stockton

FRANKFORT SUB-STATE

Valley Falls vs. Frankfort

NORWICH SUB-STATE

Caldwell vs. St. John

PEABODY SUB-STATE

Chase County vs. Rural Vista

ST. PAUL SUB-STATE

Southern Coffey vs. St. Paul

SATANTA SUB-STATE

South Gray vs. South Central

SYLVAN GROVE SUB-STATE

Little River vs. Thunder Ridge

WAKEFIELD SUB-STATE

Hanover vs. Clifton-Clyde

 

CLASS 1A-D2

FOWLER SUB-STATE

Moscow vs. Bucklin

HARTFORD SUB-STATE

Hartford vs. Waverly

PALCO SUB-STATE

Northern Valley vs. St. John's Beloit-Tipton

RANDOLPH SUB-STATE

Blue Valley Randolph vs. Axtell

RANSOM SUB-STATE

Quinter vs. Otis-Bison

SHARON SPRINGS SUB-STATE

Wheatland-Grinnell vs. Sharon Springs

SOUTH HAVEN SUB-STATE

Cunningham vs. South Barber

STAFFORD SUB-STATE

Central Christian vs. Wilson